ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11222078
*
nr 1122 2078
Spegel
50/60-tal, 115x82, G&T
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 augusti 2017
kl 18:07:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/8 11:18:53
1
100 kr
13/8 21:08:32
2
Vinnande bud
14/8 02:11:59
3
600 kr
14/8 02:11:59
2
700 kr (Budbetjänt)
14/8 02:12:23
3
800 kr
14/8 02:12:23
2
900 kr (Budbetjänt)
14/8 02:13:29
3
1.000 kr
14/8 02:13:29
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: g&t spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1122 2078
Spegel
50/60-tal, 115x82, G&T
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 augusti 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/8 11:18:53 | 1 | 100 kr |
| 13/8 21:08:32 | 2 | Vinnande bud |
| 14/8 02:11:59 | 3 | 600 kr |
| 14/8 02:11:59 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 14/8 02:12:23 | 3 | 800 kr |
| 14/8 02:12:23 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 14/8 02:13:29 | 3 | 1.000 kr |
| 14/8 02:13:29 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: g&t spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



